Inwestycja w Krakowie – czy postawić na nieruchomości?

Inwestycja w Krakowie – czy postawić na nieruchomości?

Inwestowanie wolnego kapitału jest trudne i obarczone dużym ryzykiem. Oferty gwarantujące zysk powyżej 10% należy raczej wykreślić, mogą okazać się kolejnym Amberd Gold.

Gdzie można bezpiecznie inwestować?

Oczywiście największe bezpieczeństwo dają lokaty bankowe, które dodatkowo gwarantowane są przez państwo. Niestety lokaty te gwarantują minimalny zysk. Nawet lokaty długoterminowe nie gwarantują zysku powyżej 4%, to bardzo niewiele. Lepsze efekty można osiągnąć inwestując w papiery wartościowe na giełdzie, ale inwestycja ta jest opłacalna w bardzo długiej perspektywie czasu. Wahania akcji na giełdzie raz przynoszą zysk, innym razem straty.

Nieruchomości – inwestycja bezpieczna

W inwestycji kapitału, czy wolnych środków najważniejsze jest bezpieczeństwo i brak ryzyka. Takie cechy ma inwestycja w nieruchomości. Dom, mieszkanie, działka pozostają własnością właściciela i ich wartość jest niezależna od koniunktury gospodarczej w krótkim okresie czasu.

Nieruchomości mogą także przynosić zysk i stałe dochody. Ma to miejsce wtedy, gdy kupowane są z myślą o wynajmie. Comiesięczny czynsz pokrywa nie tylko ewentualny kredyt, ale jeszcze przynosi zysk.
Szczególnie opłacalne są inwestycje w miastach turystycznych i akademickich. Wykupione mieszkanie można przeznaczyć na apartamenty z przeznaczeniem na krótkoterminowy wynajem lub wynajem mieszkań dla studentów.

Inwestycja w Krakowie to idealny wybór. W 2018 r. miasto odwiedziło ponad 13 mln turystów, którzy zostawili ponad 6 mld zł. Spory procent to wynajem lokali na noclegi. Dużą popularnością cieszą się apartamenty, które są znacznie tańsze niż hotele. Warunkiem jest jednak dogodny i szybki dojazd do centrum.

Drugim ważnym atutem inwestycji w Krakowie jest jego akademicki charakter. Rocznie studiuje ok. 180 tys. młodych osób, z których zdecydowana większość poszukuje mieszkania na wynajem.

Najbardziej atrakcyjne miejsca to okolice w pobliżu uczelni, a więc tradycyjnie Miasteczko Studenckie, Bronowice, Ruczaj, Osiedle Europejskie oraz ul. Mogilska i Al. Jana Pawła II. W tych rejonach można uzyskać najwyższe ceny za wynajem mieszkania.

One Reply to “Inwestycja w Krakowie – czy postawić na nieruchomości?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *